Czy warto skierować mistrza produkcji na szkolenie?

Mistrz produkcji to tak naprawdę osoba dość ważna w jakiejś firmie. Czy taki brygadzista musi się jakoś doszkalać? Czym w wartości to w ogóle on się zajmuje?

Brygadzista – kto to jest?

Na początek właśnie warto w ogóle powiedzieć, kto to jest tenże brygadzista. Otóż jest toż osoba zarządzająca daną cząstką produkcji. Najczęściej zarówno maszynami, jak i osobami.

Co jest tutaj szczególnie istotne to fakt, że brygadzista musi mieć naprawdę dość szeroki zakres kompetencji – musi zarówno umieć dogadywać się z pracownikami pod sobą jak również z kierownikami nad sobą. Co więcej musi on także naprawdę całkiem dobrze kierować się w zakresie technologii.

Czy taka osoba musi mieć ukończone studia wyższe? Na ostatnie badanie nie jest tak łatwo odpowiedzieć, bowiem bardzo dużo tutaj zależy od firmy. Raczej nie, ale niektóre firmy zatrudniają tylko inżynierów na konkretne stanowiska.


Na temat: https://www.pegaz.legnica.pl/


Szkolenia – czy warto w nie inwestować?

No właśnie – przechodzimy teraz do kwestii, czy warto w ogóle inwestować w takie szkolenie dla mistrzów? Generalnie tak – szczególnie a w zakresie umiejętności miękkich. Dlaczego? Otóż przyjrzyjmy się jeszcze raz pracy takiego brygadzisty.

Tutaj jesteśmy do czynienia z osobą, która musi umieć dogadać się z pracownikami, którzy najczęściej mają tylko wykształcenie podstawowe. Musi umieć wzbudzić w nich szacunek i poczucie, że „jest dobrym szefem”.

Z drugiej jednak strony odpowiada przed kierownikami, dyrektorem czy zarządem, którzy jak dużo są wykształceni i wymagają pewnego rodzaju zachowania. Szczególnie trudne to wszystko może być np. dla młodego inżyniera na stanowisku brygadzisty.

W jakie szkolenie dla brygadzistów najlepiej zatem zainwestować? Otóż na pewno przyczynią się tutaj różnego rodzaju szkolenia 2020 związane z budowaniem autorytetu.

Ponadto – brygadzista musi umieć dobrze zarządzać grupą, organizować czas, harmonogram pracy itp. W związku z tym przydadzą się także szkolenia z zarządzania grupą ludzi, wyłapywania talentów, rozdzielania ról itp. Co ważne – dobrze wykształceni brygadziści będą być pewne fundamenty pracy w fabryce.

Dodaj komentarz